pogoda meteo 24h

Bielactwo Nabyte - Leczenie w domu

DOMOWE SPOSOBY

Domowych sposobów na walkę z bielactwem jest wiele, ale nie wszystkie są dla każdego skuteczne. Należy więc cierpliwie wypróbować każdy z nich, by znaleźć ten, który sprawdzi się najlepiej. Jeśli medycyna naturalna nie przyniesie oczekiwanego efektu, wówczas należy rozważyć medyczne lub chirurgiczne metody leczenia tej choroby.

Jednym z najlepszych naturalnych leków na bielactwo nabyte, który jest skuteczny w przypadku około 95% pacjentów, jest odpowiednia suplementacja połączona z nakładaniem na odbarwione partie skóry czerwonej glinki i oleju kokosowego.

    Olej kokosowy należy wcierać w zmienione partie skóry dwa razy dziennie – rano i tuż przed pójściem spać.
    Czerwoną glinkę należy rozcieńczyć w stosunku 1:1 z sokiem odciśniętym ze zmielonego w blenderze korzenia imbiru. Nakładamy ją na odbarwione obszary skóry raz dziennie i pozostawiamy na około 20 minut. Po tym czasie glinkę spłukujemy.
    Doustna suplementacja powinna zawierać następujące witaminy i zioła:
    - witamina B12: 500 µg (0,5 mg) dwa razy dziennie, w trakcie posiłku (w sumie 1 mg),
    - gingko biloba (miłorząb japoński) – 40 mg trzy razy dziennie, tuż przed posiłkiem,
    - kwas foliowy: 1200 µg (1,2 mg) dwa razy dziennie, w trakcie posiłku,
    - witamina C: 1 g dziennie o dowolnej porze.


Gingko biloba (miłorząb japoński) niemalże natychmiast zatrzymuje rozprzestrzenianie się bielactwa. Uważa się, że przywraca odpowiednie krążenie w produkujących pigment komórkach skóry (melanocytach). Witamina B12, kwas foliowy i witamina C pomagają natomiast w repigmentacji odbarwionych obszarów. Przedstawione powyżej dawkowanie jest przewidziane dla osoby dorosłej. W przypadku dziecka należy zmniejszyć je po konsultacji z lekarzem.

Ps. Jeśli masz robić sobie różnego rodzaju badania, biegać po lekarzach czy testy np. wątroba, tarczyca, nadnercze, alergia inne to radze Ci wykupić Pakiet Medyczny. Wyjdzie cie o wiele taniej i bez stresu, czytaj więcej


Polecam:  http://opiekamedyczna.webnode.com/




Leczenie
bielactwa nabytego jest bardzo zróżnicowane i dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od rodzaju zmian, ich ilości i wielkości. Stosuje się odpowiednie kremy kosmetyczne; fototerapię (fotochemioterapię, PUVA); miejscowo kortykosteroidy - na małe zmiany; odbarwianie skóry zdrowej - zarezerwowane dla osób, u których bielactwo zajmuje ponad 60% powierzchni skóry; leczenie chirurgiczne - usunięcie zmian z zastosowaniem ewentualnych przeszczepów skóry. Ponieważ ogniska pozbawione są melaniny, działającej ochronnie przed wpływem UV, stałą zasadą jest ich ochrona przed promieniowaniem słonecznym za pomocą silnych preparatów z filtrami UV. Powinny być one stosowane nie tylko na miejsca odbarwione, lecz również na otaczającą zdrową skórę, w celu zapobiegania powstaniu przebarwień słonecznych. Aktywne leczenie polega na próbie repigmentacji, która z reguły zaczyna się od melanocytów, zachowanych w mieszkach włosowych. Działanie pobudzające melanogenezę (wzmagające syntezę melaniny w melanocytach) ma kwas p-aminobenzoesowy PABA, należący do grupy witamin B. PABA przywraca prawidłowe zabarwienie skóry i włosów w przebiegu bielactwa i siwienia. Występuje w znacznych ilościach: w drożdżach 9-59 ug (w formie wolnej), 6-61 ug (w formie związanej), również w innych grzybach, w spirulinie Spirulina, morszczynie Fucus, listownicy Laminaria, chlorelli Chlorella, w porostach Lichenes (np. płucnica islandzka), krasnorostach Rhodophyta, lucernie Medicago, kozieradce pospolitej Trigonella foenum-graecum. W trakcie badań nad potencjalnymi czynnikami roślinnymi, pobudzającymi namnażanie melanocytów w skórze, stwierdzono, że wyciąg z owoców pieprzu czarnego Piper nigrum wykazuje zdolność pobudzania aktywności hodowli mysich melanocytów. Okazało się, że wodny wyciąg z owoców omawianej rośliny w stężeniu 0,1 mg/ml powodował blisko 300% wzrost namnażania się mysich melanocytów linii melan- a w ciągu 8 dni. Również piperyna, główny alkaloid występujący w owocach P. nigrum, wykazywała dużą aktywność pobudzania rozwoju melanocytów. Badania dają podstawę do przypuszczeń, że zarówno wyciągi z owoców pieprzu czarnego, jak i sama piperyna, znajdą zastosowanie do stymulowania rozwoju ludzkich melanocytów, stając się lekami pomocnymi w terapii bielactwa. W ostatnich latach dużą popularność w leczeniu bielactwa zdobyła indyjska roślina


Psoralea corylifolia - babći
babći Psoralea corylifolia
Babći jest pospolitą rośliną o niebieskawo-purpurowych kwiatach, występującą na obszarze Indii, Pakistanu, Iranu, Sri Lanki, Chin. Surowcem leczniczym rośliny są nasiona, w których obecny jest olejek eteryczny. Medycyna ajurwedyjska zaleca babći jako skuteczny lek na bielactwo. Przeprowadzone badania naukowe potwierdziły jej właściwości lecznicze. Przypisuje się jej ponadto działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, gojące rany i odmładzające skórę, włosy, paznokcie. Z Psoralea corylifolia wyizolowano szereg związków czynnych, najważniejszym z nich, występującym w olejku eterycznym, jest furanokumaryna - psoralen. Nasiona stosuje się zewnętrznie, w postaci papki, do przykładania na odbarwione miejsca na skórze, w połączeniu z naświetlaniem promieniami słonecznymi. Wygodniejszą w zastosowaniu postacią leku jest olej. Olej do wcierania sporządza się przez wymieszanie sproszkowanych nasion babći z olejem sezamowym lub oliwą z oliwek. Psoralea corylifolia można stosować na dwa sposoby: zewnętrznie i wewnętrznie lub łączyć oba razem. Widoczne efekty pojawiają się zwykle już po kilku dniach leczenia. Białe plamy stopniowo stają się różowe lub czerwone, aż w końcu skóra odzyskuje swoją właściwą barwę. Działanie lecznicze roślina zawdzięcza olejkowi eterycznemu, obecnemu w nasionach. Wcierany w skórę pobudza ją, wywołując zaczerwienienie. Zjawisko to następuje w wyniku rozszerzenia naczyń włosowatych. Skóra jest lepiej odżywiona, a pobudzane komórki naskórka, melanoblasty, zaczynają wytwarzać pigment. Nasiona przyjmowane wewnętrznie pobudzają czynność błony śluzowej jelit. Powoduje to zwiększenie wchłaniania aminokwasów, z których powstaje pigment.
Piper nigrum - pieprz czarny
dr n. farm. Bozena Kowalczyk
Śląski Uniwersytet Medyczny, Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa w Sosnowcu 
 
Dr n. farm. Bozena Kowalczyk ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Tam też uzyskała stopień doktora nauk farmaceutycznych (specjalność: botanika farmaceutyczna). Pracuje na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, w Katedrze i Zakładzie Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa w Sosnowcu. Zainteresowania zawodowe: rośliny lecznicze, rośliny kosmetyczne, rozmieszczenie roślin leczniczych w makroregionie Polski południowej.

Ps. Jeśli masz robić sobie różnego rodzaju badania, biegać po lekarzach czy testy np. wątroba, tarczyca, nadnercze, alergia inne to radze Ci wykupić Pakiet Medyczny. Wyjdzie cie o wiele taniej i bez stresu, czytaj więcej

Polecam:  http://opiekamedyczna.webnode.com/



Babći , Psoralea corylifolia  - jest pospolitą rośliną występującą na obszarze Indii, Pakistanu, Iranu, Sri Lanki, Chin. Surowcem leczniczym rośliny są nasiona, w których obecny jest olejek eteryczny. Medycyna ajurwedyjska zaleca babći jako skuteczny lek na bielactwo

Przeprowadzone badania naukowe potwierdziły jej właściwości lecznicze. Przypisuje się jej ponadto działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, gojące rany i odmładzające skórę, włosy, paznokcie.

SKŁAD:
Związki czynne( furanokumaryna - psoralen)

DZIAŁANIE:
przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze, przeciwgorączkowe, uspokajające, pobudzające seksualnie, regulujące trawienie i odmładzające skórę

Działanie lecznicze roślina zawdzięcza olejkowi eterycznemu, obecnemu w nasionach. Wcierany w skórę pobudza ją, wywołując zaczerwienienie. Zjawisko to następuje w wyniku rozszerzenia naczyń włosowatych. Skóra jest lepiej odżywiona, a pobudzane komórki naskórka, melanoblasty, zaczynają wytwarzać pigment. Nasiona przyjmowane wewnętrznie pobudzają czynność błony śluzowej jelit. Powoduje to zwiększenie wchłaniania aminokwasów, z których powstaje pigment.

ZASTOSOWANIE:
bielactwo, łuszczyca, łysienie, astma, reumatyzm,niewydolność nerek, choroby krwi, choroby kobiece, choroba wrzodowa, impotencja, dolegliwości serca czy zakażenie gronkowcem złocistym.

DAWKOWANIE:
Zewnętrznie można stosować jako papkę na uszkodzone miejsca na skórze lub w formie oleju do wcierania oraz wewnętrznie w formie proszku. Smarujemy odbarwione miejsca 2 x dziennie opuszkiem palca ruchami kolistymi w każdą plamkę po kilka minut. Na początku białe plamy przebarwiają się i są koloru różowego, ale pigment wraca dopiero po kilku lub kilkunastu miesiącach, a czasem i później.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Przeciwwskazaniem są choroby ostre, otyłość i zatrucie organizmu toksynami. W czasie kuracji osoby z nadwrażliwością na światło powinny unikać światła słonecznego, ponieważ może dojść do poparzeń skóry.
Babći jest środkiem wzmacniającym i dlatego przed kuracją wskazane jest zrobić oczyszczenie organizmu na przykład Berberysem minimum od 4 do 6 tygodni.


Ps. Jeśli masz robić sobie różnego rodzaju badania, biegać po lekarzach czy testy np. wątroba, tarczyca, nadnercze, alergia inne to radze Ci wykupić Pakiet Medyczny. Wyjdzie cie o wiele taniej i bez stresu, czytaj więcej

Polecam:  http://opiekamedyczna.webnode.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

www.Pogodynka.co.pl

Okazja